Strony internetowe Lublin Tworzenie stron internetowych lublin
szukaj

Jak powstaje strona internetowa

jak_powstaje.png Komplekowa kreacja strony internetowej to wbrew pozorom proces bardzo złożony i dosyć czasochłonny. W dużym uogólnieniu, wyróżnić można 3 etapy: projekt graficzny, kodowanie i instalacja na serwerze oraz optymalizacja i testy.

Komplekowa kreacja strony internetowej to wbrew pozorom proces bardzo złożony i dosyć czasochłonny. W dużym uogólnieniu, wyróżnić można 3 etapy: projekt graficzny, kodowanie i instalacja na serwerze oraz optymalizacja i testy.

Etap pierwszy to przygotowanie odpowiedniego projektu graficznego. Od tego jak zostanie wykonana szata graficzna zależy w dużej mierze odbiór całej strony. Nie od dziś wiadomo, że na wizualny odbiór produktu można wpływać poprzez odpowidni dobór kolorów i kształtów.  Doskonale widać to przy tworzeniu stron: witryny z przemyślanymi elementami oraz dobrze dobraną kolorystyką bardziej przyciągają odbiorców niż te, w których te obszary wypadają nienajlepiej. Więcej o tym temacie możesz dowiedzieć się czytając artykuł o projektowaniu stron internetowych.

Etap drugi, to kodowanie. Pod tym pojęciem rozumiemy cały zakres prac programistycznych, począwszy od dostosowania projeku graficznego, poprzez jego wdrożenie, instalację i konfigurację Systemu Zarządzania Treścią (CMS) oraz oskryptowanie strony. Etap ten zawiera także konfigurację serwera strony, podpięcie domeny internetowej oraz konfigurację kont pocztowych. Więcej o tym etapie możesz dowiedzieć się w artykule tworzenie stron internetowych.

Etap ostatni to przetestowanie gotowej strony i jej ewentualna optymalizacja. Każda strona powinna przede wszystkim spełniać surowe nomy W3C - międzynarodowej organizacji wyznaczającej standardy tworzenia stron. Wszystkie funkcjonalności muszą działać dokładnie tak jak to zostało zaplanowane. Ponadto, należy sprawdzić jak strona wyświetla się pod różnymi przeglądarkami (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari) oraz pod różnymi rozdzielczościami.

Dopiero tak dopracowany, powstały w kilku etapach produkt, można nazwać profesjonalnie wykonaną stroną internetową.

opinie
Rozwiązania Open Source
CMS MS Jeden z najbardziej intuicyjnych systemów zarządzania treścią. Nieskomplikowana konstrukcja oraz ukrycie przed użytkownikiem wszystkich niepotrzebnych opcji sprawiają, iż CMS Made Simple jest świetnym wyborem nawet dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w sieci.
Presta Prestashop to najbardziej popularny system do prowadzenia sklepu internetowego na świecie. Dobra wydajność, wiele funkcjonalności dodatkowych oraz silnie rozbudowana społeczność, a także intuicyjny sposób modyfikacji narzędzia czynią go jednym z lepszych w dziedzinie e-commerce.
magento

Magento to nowoczesna i popularna platforma e-commerce, która pozwala na uruchomienie wydajnego, w pełni spersonalizowanego sklepu internetowego. Mnogość dodatków, nieustanny rozwój oraz duża społeczność to niewątpliwie główne zalety tego rozwiązania.

WordPress WordPress to platforma umożliwiająca łatwą i szybką publikację treści w serwisach internetowych. Z początku została stworzona z myślą o prowadzeniu blogów, jednak z czasem jej możliwości rosły. Obecnie dzięki wielu rozbudowanym funkcjom nie ustępuje w niczym typowym systemom CMS.